Jak oceniam gry

10/10   Ideał!

Dyszkę otrzymuje gra, bez której nie wyobrażam sobie mojej kolekcji, totalny planszowy must have! W swojej kategorii jest najlepszą, w jaką miałam okazję zagrać. Łykam wszystkie dostępne do niej dodatki i wypatruję zapowiedzi. Dziesiątka często wraca na mój stół i za każdym razem sprawia mnóstwo frajdy. Gra, która otrzymuje najwyższą notę nie jest tytułem bez wad, ale jej mankamenty nie zabijają radości z rozgrywki.

Najbardziej cenione przeze mnie gry to Aeon’s EndTajniacy

9/10  Rewelacja!

Dziewiątka również raczej nigdy nie opuści moich zbiorów. Jest dyszką z malutkim minusikiem –  grą przeze mnie uwielbianą,  w której znalazłam jeden aspekt, dzięki któremu nie dostała dyszki. Tytuł oceniony na 9 ląduje na stole tak często, jak to możliwe a rozgrywka wciąż dostarcza mi mnóstwo wrażeń.

Dziewiątkę dostały:

8/10 Fantastyczna gra!

Ósemka to fantastyczne pudełko, którego zawartość jest na tyle interesująca, że nie muszę zbierać z niego kurzu! Chętnie polecę taką grę innym osobom. Gram w nią często, zapoznaję z nią nowe osoby. Każdemu, kto zastanawia się, czy się na taką grę zdecydować, mówię stanowcze tak!

Na osiem oceniłam między innymi Hero RealmsDixit, Colt Express

7/10 Super tytuł!

Siódemka to bardzo, bardzo dobra gra, której warto poświęcić swój czas. Zazwyczaj daje sporo rozrywki, jest regrywalna i warto mieć ją w kolekcji. Gram w nią chętnie, raczej nie odmówię rozgrywki, ale ma pewne wady, które nie pozwalają dać wyższej noty.

Na 7 oceniłam między innymi  Hanabi

6/10 Godna polecenia, ale…

Szóstka to dobra gra, mogę ją polecić określonej grupie odbiorców, jednak ma w sobie coś, co nie do końca mi podeszło. Rozgrywki nie odmówię, jednak mając wybór raczej skłonię się ku innej grze. Tytuł oceniony na 6 na pewno znajdzie swoich gorących fanów, ale ja do nich nie należę.

Na 6 oceniłam np. 7 Cudów Świata Pojedynek

5/10 Szału nie ma

Gra oceniona na pięć to takie pół na pół, ma swoje zalety, ale też trochę wad.

4/10 Przeciętniak

Czwórka może być, ale raczej nikomu bym jej nie poleciła do kupienia. Gra oceniona na 4 nie zrobiła wrażenia ani na mnie, ani na współgraczach. Jeśli mam ją w kolekcji, to raczej zbyt długo tam nie zostanie, jednak nie oznacza to, że nie znajdzie swoich amatorów!

Na 4 oceniłam np. Liski: Ojojanie

3/10 Słaba gra

Słabą grą jest Chińczyk. Jeśli znajdę kiedyś grę na takim właśnie poziomie, ocenie ją na 3 – dlaczego? Jako dziecko przy Chińczyku bawiłam się dobrze, więc chociaż trójkę muszę mu dać.

2/10 …no jest bardzo słabo…

Dwójki albo bym nie kupiła, albo żałuję, że kupiłam. Żałuję też czasu poświęconego takiej grze. Nie spodobała się nikomu, kogo znam.

Uff.. nie miałam okazji aż tak nisko ocenić żadnej gry.

1/10 Nie dotykaj!

Omijaj szerokim łukiem! Co prawda aż tak słabej gry jeszcze nie widziałam, ale kto wie, co przyniesie przyszłość… 🙂

Nie widziałam, więc i nie oceniłam żadnej gry na 1.