gramy dla ukrainy

Społeczność graczy pomaga Ukrainie

W związku z ostatnimi wydarzeniami za naszą wschodnią granicą Polacy tłumnie zaangażowali się w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Zebrałam dla Was wiele promocji i akcji, jakie zostały zorganizowane przez osoby i firmy związane z grami planszowymi. Poprzez udział w tych wydarzeniach, promocjach i licytacjach możecie dołożyć swoją cegiełkę, która będzie wyrazem realnego wsparcia dla naszych sąsiadów. 

Akcji pomocowych jest bardzo wiele, zostały zorganizowane błyskawicznie. Jestem pełna podziwu i szacunku dla przedsiębiorstw oraz osób, które doprowadziły do ich powstania. Dziękuję Wam z całego serca, że zareagowaliście w taki sposób. Dziękuję również wszystkim tym, którzy zdecydowali się te akcje wesprzeć <3. Artykuł napisałam natomiast dla tych osób, które o tych formach pomocy do tej pory nie wiedziały, być może zechcą dołączyć do wspierających lub rozszerzyć zakres swojego wsparcia o udział w kolejnym wydarzeniu.

Zaznaczę jeszcze, że na pewno nie wymieniłam tutaj wszystkich zorganizowanych przedsięwzięć, lecz starałam się, by znalazło się ich tutaj jak najwięcej.

Grupa „Gramy dla Ukrainy” na facebooku

 • Tutaj możecie wystawiać i licytować gry planszowe w celu pomocy ofiarom wojny w Ukrainie. Kupujący są zobowiązani przelać zadeklarowaną w licytacji kwotę na rzecz jednej z organizacji, która widnieje w regulaminie grupy. 
 • Grupa została utworzona przez Pana Mateusza Kościelnickiego z Mr Meeple Board Game Clothes

Grupa gramy dla Ukrainy

Grupa „Drużyna Wiewióry – fandomowa grupa wsparcia” na facebooku

 • To kolejna grupa, w której można wspierać Ukrainę poprzez licytacje. 

Grupa Drużyna Wiewióry

Portal Games

 • Na stronie sklepu wydawcy możecie zakupić grę „Tajemnicze Domostwo”, ze sprzedaży której cały zysk zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie

Link do oferty

Wydawnictwo G3 

 • Niedawno odbyła się premiera gry „Mortum średniowieczny detektyw”, która pochodzi z Rosji. Wydawnictwo G3 postanowiło nie wycofywać gry z oferty, lecz przeznaczyć cały zysk z jej sprzedaży na pomoc Ukrainie.

Rebel

 • Wydawnictwo Rebel przeznaczy cały zysk ze środowej (2.3.2022) akcji Push Your Luck na pomoc dla Ukrainców.

Planszowe Newsy

 • Serwis informacyjny Planszowe Newsy przeprowadzi dziś live chat z Michałem z Lucky Duck Games, podczas którego odbędzie się charytatywna licytacja gier z kolekcji Michała.

Transmisja w You Tube

Grupa Wydawnicza Foksal

 • Przeznaczy cały zysk ze sprzedaży książek i gier w tym tygodniu na akcję SOS DLA DZIECI UKRAINY.

link do sklepu

Lucky Duck Games Polska

 • 10% uzbieranej w ramach kampanii 2 części Dice Throne wydawnictwo przekaże organizacji charytatywnej, która pomaga uchodźcom.

Kampania

Akcja Poczta Planszówkowa na facebooku

 • podjęto decyzję o tym, że „Poczta będzie pomagać od początku i do odwołania”. Organizatorzy zbiorą gry dla uczestników, a paczki będą wysyłane do graczy, którzy dodatkową cegiełką wesprą pomoc dla Ukraińców.

Poczta Planszówkowa

Lacerta oraz Ogry Games

 • Wydawnictwa regularnie wystawiają swoje przedmioty na licytacje na rzecz Ukrainy za pośrednictwem grupy „Gramy dla Ukrainy”

Wydarzenie „Gryfny Szpil”

 • Nadchodząca edycja grania pod ziemią na terenie kopalni Guido w Zabrzu odbędzie się pod znakiem „Gramy dla Ukrainy”.

Bilety

Muduko

 • Cały dochód ze sprzedaży w dniach 1-8 wydawnictwo przeznacza na pomoc Ukrainie.

Sklep

Akcje, które tutaj wymieniłam nadal trwają i śmiało można się przyłączyć do grupy wspierających. Jeśli wiecie o akcji, na temat której warto tutaj wspomnieć a jeszcze jej nie umieściłam, dajcie proszę znać 🙂 Z chęcią zaktualizuję tę informację o kolejne formy wsparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *