Przegląd zawartości dodatkó do aeon's end

Dodatki do Aeon’s End – przegląd zawartości

Dziś przed Wami wiele zdjęć i mało tekstu, bowiem chciałabym za pośrednictwem tego wpisu przybliżyć Wam zawartość wszyskich dostępnych po polsku dodatków do Aeon’s End. Jeśli zastanawiacie się, czy warto w rozszerzenia zainwestować, zachęcam do oglądania zdjęć – być może któryś z dodatków spodoba Wam się bardziej od reszty. Każde z nich jest inne, więc myślę, że powinniście bez problemu znaleźć coś dla siebie. Maniakom ponoszenia śmierci na polu bitwy z potężnymi Nemesis polecam kupić wszystkie: im więcej dróg wyboru, tym lepiej. Dodatki do Aeon’s End – przegląd zawartości i króciótki opis – zapraszam serdecznie 🙂

 Warto zaznaczyć, że uzupełnienia Aeon’s End nie wprowadzają żadnych zmian mechanicznych do gry (chyba, że jako taką zmianę potraktujemy różne sposoby działania Nemesis) – rozgrywki z rozszerzeniami będą wyglądały tak samo jak bez nich. Mniejsze pudełka zapewnią nam jednak jeszcze większy wybór postaci, bossów oraz kart tworzących rynek zasobów.

Czeluście

Pudełko z dodatkiem Czeluście do gry Aeon's End
Czeluście zostały wydane w 2019 roku przed premierą Wiecznej Wojny. Uznawane są więc jako dodatek do pierwszego pudełka Aeon’s End, lecz mogą oczywiście stanowić rozszerzenie do drugiej wersji podstawowej.
W tym dodatku znajdziemy 1 nowe Nemesis (Wiedźma Hordy poz. 6) i 3 nowych magów bram – Z’hanę, Reeve oraz Nym’a.
Magowie oraz Nemesis z dodatku Czeluście
 Wybierając Czeluście poszerzymy także swoje zasoby o 5 ciekawych zaklęć, 2 artefakty i jeden klejnot.

Bezimienni

Pudełko z dodatkiem Bezimienni do gry Aeons End
Drugim dodatkiem wydanym w 2019 roku są Bezimienni. Oba rozszerzenia do niedawna były dostępne tylko na rynku wtórnym, lecz już od 21 maja dodruk trafi do sklepów w całym kraju.

 Zawartość Bezimiennych stanowią: jeden mag bram (Malastar) oraz 2 nowych nemesis – Władcę Plagi (poz. 4) i Marnotrawnego (poz.7)
Nemesis i Mag Bram z dodatku Bezimienni
Nie zabraknie także nowych kart, o które poszerzymy możliwości wyboru rynku zasobów

Otchłań

Pudełko z dodatkiem Otchłań do gry Aeons End
W 2020 roku Portal Games wydało dwa kolejne dodatki do Aeon’s End, tym razem dedykowane Wiecznej Wojnie. Zarówno Otchłań jak i Niezbadany Mrok można połączyć również z pierwszą podstawową wersją tej gry.
 Tym razem w pudełku znajdziemy 2 nowych magów (Sparrow oraz Xaxos) i 2 nemesis Pannę Cierni (poz. 4) i Rycerza Kajdan (poz. 4)
 Rynek zasobów dostępnych do wykorzystania podczas rozgrywki powiększy się o 8 zupełnie nowych zestawów kart

Niezbadany Mrok

Czwarty dodatek (również dedykowany Wiecznej Wojnie) ujżał światło dzienne w 2020 roku i podobnie jak inne rozszerzenia może być używany z dowolną wersją podstawową Aeon’s End.
 Niezbadany Mrok jest zdecydowanie najobszerniejszym rozszerzeniem ze wszystkich dostepnych w języku polskim. Zawiera 2 nowych magów (Indira i Remnant) i 2 Nemesis: Snopijca (poz. 6) oraz Trzykroć-Martwy Prorok (poz. 5)
Magowie z dodatku Niezbadany Mrok
 Ponadto pudełko mieści aż 6 nowych zaklęć, 3 klejnoty i 2 artefakty. Niezbadany Mrok jako jedyne rozszerzenie oferuje także 3 dodatkowe karty podstawowe, które można użyć budując talię każdego z Nemesis, jakie posiadamy.
 Dzięki temu dodatkowi dowiedzieliśmy się także, które Nemesis zgodziło się na wykorzystanie swojego wizerunku na znaczniku punktów życia dołączonego do Wiecznej Wojny 😛

Mini dodatki

Wydawnictwo Portal Games udostępniło dwa mini dodatki do Aeon’s End – Zestaw Kart Nemesis (9 podstawowych kart) oraz Utonięcie w Płomieniach (dodatkowe zaklęcie oraz 1 karta podstawowa Nemesis). W portalowym sklepie można kupić także 6 kart Rynku Zasobów za 1 grosz.

Podsumowanie

Każdy dodatek do Aeon’s End ma nieco inną zawartość: w Bezimiennych na przykład mamy 2 Nemesis i tylko jednego maga, natomiast Czeluście skrywają aż 3 magów i jedno nowe Nemesis. Nie ma za to między nimi rozbieżności cenowych.  Ilościowo rozszerzenia również nie są identyczne (choć te różnice są umiarkowane): są takie, które mają więcej nowości, w innych znajdziemy ich troszkę mniej.

Poniżej znajdziecie zestawienie zawartości poszczególnych pudełek, czyli ile czego w środku każdego z nich można znaleźć 🙂

 

BEZIMIENNI

CZELUŚCIE

NIEZBADANY MROK

OTCHŁAŃ

NEMESIS

2

1

2

2

MAGOWIE

1

3

2

2

ZAKLĘCIA

4

5

6

5

ARTEFAKTY

2

2

2

2

KLEJNOTY

1

1

3

1

RAZEM

10

12

15

12

Inne artykuły dotyczące Aeon’s End znajdziecie pod tymi linkami:

2 comments on “Dodatki do Aeon’s End – przegląd zawartości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *